Yabanci Dil Akademisi

Arapça Kursu Başvuru Formu

Formu Doldurun En Iyi Teklif Ile Hemen Sizi Arayalım!

Arapça Kursu

Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Hemen Arapça Öğrenmek istermisiniz?

Arapça Dil Kursu, Arap Asıllı olan eğitmenlerimiz aynı zamanda Arap dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olan en az 7 yıldır kurumda kadrolu olarak görev alan eğitmenler tarafından sağlanmaktadır.

Kurumumuzda verilen Arapça Dil Kursu klasik yöntemlerden farklı olmakta olup daha fazla soru-cevap tekniğine dayanan ve özellikle dilin kullanımına daha fazla yönlendiren aktif metot tekniğidir.

Kampanyalarımız

Yabancı Dil Akademisi

Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu

2005 Yılından bu yana profesyonel olarak İstanbul‘da Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy ve Mecidiyeköy şubelerimizde dil eğitim konusunda hizmet vermekteyiz.

Arapça Dil Eğitimi

İstanbul‘da Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy ve Mecidiyeköy şubelerimizde verilen Arapça Dil Kursu klasik yöntemlerden farklı olmakta olup daha fazla soru-cevap tekniğine dayanan ve özellikle dilin kullanımına daha fazla yönlendiren aktif metot tekniğidir. Bu şekilde eğitim alan öğrencilerimiz, ülkemizde genelde verilen klasik ve yoğun gramer ağırlıklı programlar yerine kullanıma ağırlık verilen, öğrencilerin Türkçe düşünmeden refleksi ve hızlı olarak dili konuşmaları mailleşme ve yazışma edinimlerini çok hızlı bir hale getiren eğitim sistemidir.

  • Kurumumuzda Arapça Dil Kursu alan öğrencilerimiz 5-7 kişilik kontenjan sınıflarımızda eğitim görmekte olup bu kontenjan yeterli ölçüde öğrencilerimize Arapça dilinde rol verme konusunda yeterli zamanı sağlamaktadır.
  • Aynı zamanda her bir kur eğitimimiz 72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir.
  • Her 8 hafta sonunda öğrencilerimiz hangi nedenle olursa olsun 100 üzerinden 75 puan barajını konuşma-okuma-dinleme ve yazma bölümlerinde yakalayamadıklarında ücretsiz kur tekrarlarına şekilsiz ve şartsız olarak zorunlu katılmak durumunda olmaktadır.
  • Bu sistemimiz ile öğrencilerimiz Arapça Dil Kursu ders devamlılıklarını sürdürdükleri sürece Arapça dilini öğrenmek kaçınılmaz olmaktadır.

Arapça farklı lehçelerden oluşan bir dildir. Okulumuzda verilen Arapça eğitimi Fasih Arapça eğitimleri üzerinden verilmekte olup bütün Ortadoğu’nun ortak aksanı olmasından dolayı rahat konuşup yazışabilmenizi sağlamaktadır. Özellikle Ticari faaliyetlerimizin fazla olmasından ve ülkemize yakın bir coğrafyada bulunmasından dolayı dilimize yaklaşık olarak Arapça dan 6000 kelime geçmiştir. Bu durum dile karşı aşinalığımız ve kulak dolgunluğu yarattığı için öğrenmemizi de oldukça kolaylaştırmaktadır.

Peki Neden Arapça Öğrenmeliyiz?
Çünkü , Arapça 22 Ortadoğu ülkesinde 250 milyona yakın bir kişi tarafından konuşulan oldukça yaygın bir dildir. Arapça ayrıca Arap olmayan yaklaşık 24 ülkede 1 milyara yakın nüfus tarafından kullanılmaktadır. Bulunduğu coğrafya bakımından dünya tarihi, kültürel birikimi ve ülkemiz ile olan yakın ticari ekonomik faaliyetleri temel sebeplerini oluşturabilir.Ayrıca bilinen en eski dillerden biri olan Arapça edebi yoğunluk, tarihi eserler, uluslar arası ticaret alanları için de Arapça bilmek büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Arapça Kursu

Sıkça Sorulan Sorular

Hafta içi ve hafta sonu gündüz ve akşam saatlerinde derslerimize katılabilirsiniz
Eğitimlerimiz her bir kur 72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir.
8-12 Kişi arasında değişen öğrenci sayısı ile teknolojik olarak üst seviyede sınıflarda derslerimiz verilmektedir.
Kadıköy, Mecidiyeköy, Beylikdüzü ve Bakırköy şubelerimizden bu eğitimi alabilirsiniz. İsterseniz eğitimlerimizi online olarakda alabilirsiniz.

Nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınız ile ödemeyi taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Bakırköy Şubemiz
Cevizlik Mahallesi Ebuzziya Caddesi No:27 (Ermeni Kilisesi Karşısı) Bakırköy/İstanbul

Beylikdüzü Şubemiz
Cumhuriyet Mah., Gürpınar Yolu Cad., Kaya Millenium İş Merkezi No:5, A1 Katı B Blok No:49-50-51 Beylikdüzü/İstanbul

Kadıköy Şubemiz
Caferağa Mahallesi, Mühürdar Caddesi No:34-A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Mecidiyeköy Şubemiz
Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi No:40 Rumeli İş Hanı  Kat :1 Mecidiyeköy/İstanbul