Yabanci Dil Akademisi

IELTS Kursu Başvuru Formu

Formu Doldurun En Iyi Teklif Ile Hemen Sizi Arayalım!

IELTS Kursu

Hızlı ve Kolay Bir Şekilde IELTS Sınavına Hazırlanmak İster misiniz?

İngilizcenin geçerli olduğu yerlerde eğitim görmek ve çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için hazırlanan IELTS (International English Language Testing System) sınavı uluslararası geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. IELTS kursu bu noktada çok önemli olmaktadır çünkü IELTS Birleşik Krallık, ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve İrlanda dahil olmak üzere 150 den fazla ülkede geçerli olan 9000 den fazla kurum ve kuruluşun kabul ettiği bir dil yeterlilik sınavıdır.

Kampanyalarımız

Yabancı Dil Akademisi

Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu

2005 Yılından bu yana profesyonel olarak İstanbul‘da Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy ve Mecidiyeköy şubelerimizde dil eğitim konusunda hizmet vermekteyiz.

IELTS Hazırlık Kursu

Academic IELTS ve General Training IELTS olarak iki farklı modülde yapılan sınav türüdür. Eğer akademik eğitim almayı planlıyorsanız IELTS Akademic, profesyonel iş alanı ve ya göçmenlik gibi nedenlerden dolayı sınava girmeniz gerekiyorsa Genel IELTS sınavı tercih edilmesi gerekmektedir.

IELTS sınavı Listening (Dinleme), Writing (Yazma), Reading (Okuma) ve Speaking (Konuşma ) olmak üzere 4 bölümden oluşmakta 1-9 arasında tam ve yarım puanlardan oluşan puanlama tablosu ile yapılır.Dinleme ve konuşma modülleri her iki sınav şeklinde aynı yapılırken,okuma ve yazma modülleri farklı formatta uygulanmaktadır.

IELTS Sınav ücreti
Akademik ve Genel Eğitim IELTS – Kağıt ve Kalem ile sınav ücreti 4.500 TL
Akademik ve Genel Eğitim IELTS – Bilgisayar üzerinden sınav ücreti: 4.500 TL

UKVI için IELTS ve IELTS Yaşam Becerileri sınav ücretleri
-UKVI için IELTS Akademik veya Genel Eğitim 2.290 TL
-IELTS Yaşam Becerileri A2 2.200 TL
-IELTS Yaşam Becerileri A1 2.200 TL
-IELTS Yaşam Becerileri B1 2.200 TL

Birleşik Krallık için göçmenlik vizesi almak üzere başvuru yapıyorsanız UKVI için IELTS sınavına başvurmanız gerekebilir.

IELTS Sınav Sistemi;

  • Sınav süresi 2 saat 45 dakikadır.
  • İlk 3 bölüm Dinleme(Listening), Okuma(Reading) ve Yazma(Writing) değişmeyen sırayla ve arka arkaya ara verilmeden aynı gün içerisinde ve aynı sınav merkezinde gerçekleştilir.
  • Konuşma (Speaking) bölümü ise farklı günde (7 gün içerisinde) sınav merkezi iradesinde gerçekleştirilir.
  • IELTS sınavının geçerliliği toplamda 2 yıldır.


IELTS Sınavında Dinleme (Listening ) Bölümü: Toplamda 30 dakika sürmekte ve 40 sorudan oluşmaktadır.Cevapların kağıda geçirilmesi için ekstra 10 dakika süre tanınır.Toplamda 4 kayıt dinletilir. Belirli alanlarda akademik diyalogları ve tartışmaları içermesinin yanında karşılıklı konuşmalardan da yine bölümler oluşmaktadır.Her konuşma ve kayıt sadece bir kere dinletilir.

IELTS Sınavında Okuma (Reading) Bölümü: Toplamda 60 dakika sürmekte ve 40 sorudan oluşmaktadır.Bu bölümde 3 farklı metin okuması verilir.Verilen veya tablodaki boşlukları doldurmak,diyagram veya şemaya göre başlıkları eşleştirmek,cümle tamamlama,ucu açık sorulara kısa cevaplar vermek ve çoktan seçmeli soruları cevaplamak bölümün amacıdır.

IELTS Sınavında Yazma (Writinig) Bölümü : Toplamda 60 dakika sürmekte ve 2 bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde verilen bir tablo veya grafik üzerine yorumlayan ve analiz eden en az 150 kelimeden oluşan bir yazı yazmanız istenir.20 dakika süre verilir.İkinci bölümde ise,verilen bir görüşe veya tartışma konusu üzerine kendi fikrinizi belirten en az 250 kelimelik yazı yazmanız istenir ve 40 dakikalık süre verilir.

IELTS Sınavında Konuşma (Speaking) Bölümü: Toplamda 11-14 dakika süre verilmekte ve üç bölümden oluşmaktadır.Sertifikalı bir IELTS uzmanıyla birlikte belirli bir konu üzerine okuma ve dinleme yönergelerine göre konuşma gerçekleştirilir.

Eğitim Sistemimiz
Yabancı Dil Akademisi olarak öğrencilerimizi sınavlara öğrencilerin seviyeleri ve hedef puanlamaları göz önüne alınarak grup eğitimleri ve ya birebir özel ders şeklinde alanında uzman Ana Dili İngilizce (native) eğitmenlerimizle %100 başarı garantili şekilde hazırlamaktayız.

Sınav sistemine paralel olarak ilerleyen eğitimlerde sınav taktik çalışmaları,uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan sınav denemeleri ve geçmiş sınav türleriyle desteklenerek öğrencilerimizin eksikleri odaklı çalışmalarla performansı arttıran bir eğitim anlayışıyla verilmektedir.

  • Grup programlarımızda sınıf programlarımız 8-10 kişiden oluşmakta ve toplamda 100 saat sürmektedir.
  • IELTS Özel ders programlarımızda ise öğrencimizin seviye hedefine IELTS uzmanı eğitmenimiz tarafından öğrencimizin seviyesine göre alması gereken toplam saat öngörülmektedir.
  • IELTS Özel ders uygulamasından öğrenciler eğitim alacakları gün ve saatleri kendi özel yaşantılarına göre eğitmenle birlikte karar vermektedirler.
  • Özel ders alan eğitmenlerimiz yapacağımız 3 deneme sınavına göre sınava girilmesine karar verilir. Bakırköy IELTS KursuKadıköy IELTS Kursu ve Mecidiyeköy IELTS kursu eğitimlerimizden faydalanan özel ders öğrencilerimiz Yabancı Dil Akademisi garantisi altında eğitimlerini garantili skor olarak almaktadır. Yabancı Dil Akademisi garantisine rağmen sınavda hedef puanına ulaşamayan öğrencilerimiz diğer sınav eğitimine hiçbir ücret ödemeden katılmaktadırlar.
  • Online IELTS dersleri sunuyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hafta içi ve hafta sonu gündüz ve akşam saatlerinde derslerimize katılabilirsiniz
Eğitimlerimiz her bir kur 72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir.
8-12 Kişi arasında değişen öğrenci sayısı ile teknolojik olarak üst seviyede sınıflarda derslerimiz verilmektedir.
Kadıköy, Mecidiyeköy, Beylikdüzü ve Bakırköy şubelerimizden bu eğitimi alabilirsiniz. İsterseniz eğitimlerimizi online olarakda alabilirsiniz.

Nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınız ile ödemeyi taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Bakırköy Şubemiz
Cevizlik Mahallesi Ebuzziya Caddesi No:27 (Ermeni Kilisesi Karşısı) Bakırköy/İstanbul

Beylikdüzü Şubemiz
Cumhuriyet Mah., Gürpınar Yolu Cad., Kaya Millenium İş Merkezi No:5, A1 Katı B Blok No:49-50-51 Beylikdüzü/İstanbul

Kadıköy Şubemiz
Caferağa Mahallesi, Mühürdar Caddesi No:34-A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Mecidiyeköy Şubemiz
Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi No:40 Rumeli İş Hanı  Kat :1 Mecidiyeköy/İstanbul