Yabancı Dil Akademisi

Hızlı ve Kolay Bir Şekilde YDS Sınavına Hazırlanmak İster misiniz?

YDS Kursu Ve E-YDS Kursu

Yabancı Dil Akademisi olarak YDS kursu ile yanınızdayız. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ÖSYM tarafından gerçekleştirilen aynı zamanda her ay girebileceğiniz E-YDS bölümü de olan merkezi bir sınavdır. E-YDS ile YDS arasındaki tek fark ise E-YDS programının bilgisayar üzerinden yapılmasıdır. Sınavın süresi, içeriği ve geçerlilik durumları gibi konularda iki sınav arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Kampanyalarımız

Hızlı Başvuru Formu

  YDS Kursu Ve E-YDS Hazırlık Kursu

  Peki YDS ve E- YDS Nerelerde kullanabiliriz?

  • Kamu çalışanı olmak için KPSS e girecek olan adayların, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi yönünde yabancı dil düzeyini belirlemek isteyenler,
  • Herhangi bir kamu kurumda çalışmıyor veya çalışmayı düşünmüyor olsa da yabancı dil seviyesini belirlemek isteneler
  • Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) veya Diş Hekimliği Sınavı (DUS) sınavına girecek olan adaylar,
  • Yüksek Lisans veya Doktora eğitimi görmek isteyenler,
  • Doktora yapmak veya Doçentlik aynı zamanda yeterlilik alanları

  Peki YDS Sınavının içeriği nasıldır?

  YDS Sınavında toplam süre 150 dakikadır.YDS Sınavı toplam 80 sorudan oluşmakta olup her soru 1,25 puan olmaktadır.Sınavda sadece sınava giren öğrencilerin doğru cevapları göz önüne alınmaktadır. Yanlış olan cevaplar değerlendirilmez.

  Peki YDS Sınavında Geçerli Puan Nedir?

  YDS sınavında öncelikle akademik kadro ilanları için her bir üniversite ve bölüm kendi kendi taban puanını belirlemekle beraber ortalama puan olarak 65 ve üzeri puan alan öğrenci başarılı sayılabilmektedir.Doktora ve yeterlilik sınavları için ise 55 puan yeterli olmaktadır. Dil tazminatı için ise en yüksek puan aralıklarından olan 90-100 puan aralığı A seviyesi diğer puan aralıkları ise B-C-D ve en son taban puan 50-59 puanına kadar seviyelendirilmektedir. Adayların aldıkları puanlar seviye aralığının belirlenmesinde büyük öneme sahiptir. YDS sınavında alınan puanlar süresiz geçerli olmasına rağmen sadece dil tazminatı hakkı kazanabilmek için 5 yıl süreyle sınavı yenilemek gerekmektedir.

  Eğitim Sistemimiz

  Yabancı Dil Akademisi olarak YDS ve E-YDS Kursu programları ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınavlarda uzman çeşitli üniversitelerin Akademisyen kadrolarında bulunan eğitmenler tarafından verilmektedir. Mecidiyeköy YDS Kursu ve Kadıköy YDS Kursu’nda eğitimlerimiz sınav sonucuna yönelik strateji ve sınavda kullananılacak püf noktalar,taktik çalışmalarla desteklenerek öğrencilerin seviyesi ve hedef puanlamaları doğrultusunda %100 başarı garantisi sunularak verilmektedir. Online YDS Dersleri ve Online E-YDS dersleri sunuyoruz.

  Eğitim Sistemimiz ve Kampanyalı Fiyatlarımızla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi Mecidiyeköy ve Kadıköy de bulunan şubelerimizden alabilirsiniz.

  Genel Bilgiler

  Hafta içi ve hafta sonu gündüz ve akşam saatlerinde derslerimize katılabilirsiniz

  Eğitimlerimiz her bir kur 72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir.

  Kadıköy, Mecidiyeköy ve Bakırköy şubelerimizden bu eğitimi alabilirsiniz.

  8-12 Kişi arasında değişen öğrenci sayısı ile teknolojik olarak üst seviyede sınıflarda derslerimiz verilmektedir.

  Nakit ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınız ile ödemeyi taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz.